Foldery

Twój ekran główny Windows Phone uporządkowany jak nigdy dotąd

Aplikaca Foldery została opracowana przez firmę Nokia i obecnie jest dostępna jedynie dla serii telefonów Lumia. Aplikacja ta pozwala tworzyć foldery na ekranie głównym, dzięki czemu uporządkujesz swój ekran oraz zagwarantujesz sobie szybszy dostęp do najczęściej używanych aplikacji.  Zobacz pełny opis

Zalety

  • Bardzo prosta w obsłudze
  • Edycja rozmiaru ikonki
  • Nielimitowana ilość obiektów w folderze

Wady

  • Nie ma już skrótu do aplikacji
  • Aplikacje wolniej się otwierają

Dobry
7

Aplikaca Foldery została opracowana przez firmę Nokia i obecnie jest dostępna jedynie dla serii telefonów Lumia. Aplikacja ta pozwala tworzyć foldery na ekranie głównym, dzięki czemu uporządkujesz swój ekran oraz zagwarantujesz sobie szybszy dostęp do najczęściej używanych aplikacji. 

Twój ekran głównym w stylu iPhone’a lub Androida

Ekran główny z systemem Windows Phone jest bardzo elegancki i praktyczny, jednak posiada pewną niedogodność – nie możesz na nim grupować aplikacji w foldery. Nowa aplikacja Foldery rozwiązuje ten problem.

Z tą aplikacją będziesz miał możliwość pogrupować obiekty na swoim telefonie w odpowiednich folderach, które będą widoczne na ekranie głównym. W dodatku bez żadnych ograniczeń: możesz umieścić w folderze co tylko zechcesz.

Podczas organizacji folderów będziesz mógł dodać nie tylko aplikacje, ale również niektóre ustawienia systemowe, takie jak Bluetooth, tryb samolot, Wi-Fi, ustawienia dźwięku czy lokalizacji. Niektóre funkcje są jednak pominięte, na przykład kalendarz czy kalkulator. 

Po utworzeniu folderu możesz swobodnie umieszczać w nim nowe rzeczy, lub usuwać te, których już nie chcesz, a także dodawać nowe foldery czy zmieniać ich nazwy. 

Bardzo prosty w użyciu

Aplikacja Foldery jest bardzo prosta w obsłudze. Tworzysz foldery, nadajesz im nazwę i dodajesz lub usuwasz obiekty. Podczas tworzenia folderów, pojawiają się one w menu start jako dynamiczne kafelki, których rozmiar także możesz zmienić.

Po wejściu w folder możesz otworzyć znajdującą się tam aplikację. Nie jest to fantastyczne rozwiązanie, jako że wymaga dodatkowego wysiłku by uruchomić aplikację, ale może się przydać.

Tego brakowało

Aplikacja Foldery na Windows Phone wyrównuje brak czegoś, co powinno być od początku uwzględnione w systemie Windows Phone. Organizując aplikacje w foldery nie będziesz miał już do nich bezpośredniego dostępu, ale mimo tego jest to w 100 proc. przydatna aplikacja